oyka-logoo

bina güçlendirme

Oturduğumuz, başımızı soktuğumuz evler ne kadar güçlü olduğunu bilmemiz imkansızdır. Bir deprem karşısında evimizin nasıl tepki vereceğini bilemeyiz. Buna tam olarak cevap veremeyiz. 


Oturduğunuz binaların daha güvenilir bir yer olması için bina güçlendirmesi yaptırmanızı tavsiye edebiliriz. Bina güçlendirmesi herhangi bir sebep ile zarar görmüş bina temelleri, kolanların onarımı, duvar onarımı ile sağlanabilir.

Binalar yaşlarının verdiği yıpranma ile güçlenmeye ihtiyaç duyabilir. Yeni binalarda kullanılan eksik ve kalitesiz malzeme kullanımı da bina güçlendirmesi gerektirebilir. Deprem ya da çeşitli doğal afetlerden, olağan üstü nedenlerden kaynaklı hasar görmüş binalarda güçlendirme yapılmalıdır. Güçlendirme yapılan binalar sizin için daha güvenilir bir yer olacaktır. 

bina-guclendirme
bina-guclendirme-oyka 10

Bina Güçlendirme Yöntemleri 

✓ Mantolama veya gömlek geçirme 

✓ Kanat ekleme 

✓ Yeni ve eski betonlarda kaynaştırma 

✓ Kolon mantolama 

✓ Çelik mantolama 

✓ Betonarme mantolama 

✓ Epoksi enjeksiyonu 

Bina Güçlendirme 

Mantolama veya gömlek geçirme; yapım hataları, detaylandırma, değişiklik yapma ya da depremden kaynaklı oluşan zorlamaları gizlemek için yapılan bir işlemdir. Kanat ekleme; kolonun iki yanına yeni kesitlerin eklenmesidir. Yeni ve eski betonlarda kaynaştırma; betonarmenin onarılması ya da genişletilmesi gerekiyor ise yeni dökülen ve eski dökülen betonun birleştirilmesi ile gerçekleştirilen işlemdir. Epoksi enjeksiyonu; betonda çatlakların kapatılması için güçlendirmede kullanılan epoksi esaslı çatlak enjeksiyonu reçinesidir. Bina güçlendirme ile ilgili her türlü hizmet firmamız tarafından verilmektedir.

bina-guclendirme-oyka1
bina-guclendirme-oyka3

Neden Bina Güçlendirmesi Yapmalıyız? 

Ailemizi güvenilir ve emin bir binaya sokmak istiyorsak bina güçlendirmesi yapmamız gerekir. Sevdiklerinizin bir moloz yığını altından çıkmasını beklemektense düşük bir maliyet ile bina güçlendirmesi yapmanız gerekmektedir. Firmamız bu konuda profesyonel olarak çalışmaktadır. Uzman ekibimizle bina güçlendirmesi yaptırabilirsiniz.


Bir şeylerde eğer çözüm odaklı olur iseniz olası kötü sonuçlardan uzaklaşabilirsiniz. Kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına almak için binanızı güçlendirin ve korku içinde yaşamayın. Yapmanız gereken binanızda hasar tespiti yapıp güçlendirme yaptırmak için firmamız ile irtibata geçmek olacaktır. Sevdikleriniz ile aranızda bir duvar olmasın diye biz size bir telefon kadar uzaklıkta olacağız. Güvenliğinizin sizlerin elinde olduğunu unutmayın.

bina-guclendirme-oyka4
HEMEN ULAŞIN
ŞİMDİ ARA