oyka-logoo

hafriyat

Harfiyat, belli bir toprak alanının şekillendirilmesi için çeşitli gelişmiş araçlar ile gerçekleştirilen, kazma ve taşıma gibi işlemlerdir. Hafriyat özellikle geniş toprak alanlarının bina ya da özel amaçlı yapılar için uygun zeminin oluşturulmasını sağlar. 

Harfiyat işlemleri yapılırken firmamızın dikkat ettiği en önemli unsur güvenliktir. Firmamızca kazı çalışmaları başlamadan önce her türlü güvenlik önlemlerinin alınması sağlanır. 


Çevreye karşı duyarlılık adına firmamız tarafından kazı çalışmaları öncesinde, yakındaki yapılara ve doğaya zarar vermemek adına gerekli hesaplamalar ve yöntemler yapılır. Bu gibi teknik detayları atlamamak adına her ayrıntı ve her kazı yöntemi kazı işlemi öncesinde planlanır. 

damperli-kamyon-01
hafriyat-01

Harfiyat Nasıl Yapılır? 

Belli bir toprak üzerinde gerçekleştirilecek harfiyat işlemi doğrultusunda firmamız tarafından aşağıdaki yöntemler gerçekleştirilmektedir.

 

• Toprağın belli bir derinliğe kadar kazılması işlemi.

• Kazılmış olan toprağın belli bir alana taşınması.

• Belli bir alan sınırlarını kapsayan kanalın açılması.

• Harfiyat işlemi sonucunda ortaya çıkan gereksiz molozların, çöplerin ve işe yaramayan birikintilerin kaldırılması.

Tüm bu işlemler firmamız tarafından mekanik teknoloji ile geliştirilmiş motorlu araçlar ile gerçekleştirilmektedir.

 Bu sayede uzun zaman alacak bir süreci sadece birkaç güne indirgenmiş olur. 

hafriyat-02-oyka
hafriyat-dökme

Harfiyat Araçları Nelerdir?

Harfiyat araçları motorlu araçlardır. Bunlar; Buldozer, Dozer, Skreyper, Ekskavatör, Damperli Kamyonlar, Yük Taşıyıcı olarak sıralanabilir.

Bu araçların kullanımı ile ilgili firmamız tarafından bilgilendirilme yapılmaktadır. Aracı kullanacak olan operatöre araç hakkında ve araç ile uygulanacak işlemler hakkında ileri derecede bilgi verilir. Firmamız bu araçları kullanacak olan kişilerin gerekli ehliyetlere sahip olmasına titizlikle özen göstermektedir. Bu sayede iş kazalarının önüne geçilmesiyle beraber yapılan çalışmanın çok daha kolay ve hızlı olması sağlanmış olur. 

Harfiyat Yapımı 

Harfiyat işlemi iki farklı şekillerde yapılabilir. Bunlar el ile harfiyat ve makine ile harfiyattır. El ile harfiyat kazma ve kürek ile yapılan harfiyattır. Bu yöntem işlerin yavaş ilerlemesine ve iş kazalarının çokça yaşanmasına sebep olur. El ile harfiyat günümüzde özellikle büyük işlerde tercih edilmemektedir. Makine ile harfiyat ise iş makinalarıyla yapılan harfiyattır. 

Firmamız makine ile harfiyatı tercih etmiş olup, yapılacak çalışmanın en doğru şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

hafriyat-firmalari-istanbul
HEMEN ULAŞIN
ŞİMDİ ARA