oyka-logoo

İş makineleri

İş makinesi; Geçmişten günümüze hızla gelişen sanayi sektörü, iş makinelerinin gelişimini de beraberinde getirmiştir. İnsan gücünü aşan işlerin yapımını kolaylaştıran, zamandan kazanmayı sağlayan iş makineleri ülkelerin gelişmişlik seviyesini belirleyen bir etken haline gelmiştir. 

Zamandan tasarruf sağlayan iş makineleri karayolu, demiryolu gibi ulaşım türlerinin bakım onarımında, bina yıkımı yapımı gibi inşaat sektöründe kullanılan çok amaçlı makinelerdir. Paletli ve lastikli olmak üzere iki grupta inceleyebiliriz. İş makinesi firmaları arasında öncü olarak bulunan firmamız bu iki grupta kullanılan iş makineleri de firmamız tarafında kullanılmaktadır.

 

İş makinelerinin kullanımı ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Gelişmiş ülkeler sanayi, inşaat, yapı ve ulaşım alanında daha çok projelere imza attığı için bu ülkelerde iş makineleri kullanımı oldukça yaygındır. 

is-makinesi-01
is-makinesi-02

İş makinelerinin tarihsel sürecini incelediğimizde ilk iş makinesinin 16. yüzyılda kayıtlara geçtiğini görürüz. İşleri kolaylaştıran bu ilkel iş makineleri 19. yüzyılda üretilen kazı makinesi ile modernleşme yolunda ilerlemiştir. Gelişmiş ülkelerin altyapı ve modern şehirlerinin oluşumunda iş makineleri büyük rol oynamaktadır.


İş makinesi üretim sektörünü incelediğimizde Amerika ve Japonya’daki şirketlerin büyük yer tuttuğunu görürüz. Bunun sebebi de ülkelerin gelişmişlik seviyesinin yüksek olduğundan dolayıdır. Ülkemizdeki sanayi, inşaat, ulaşım sektöründeki artışta iş makinelerine olan ihtiyacımızı arttırmıştır. Firmamız bu ihtiyacı gözeterek profesyonel iş makineleri ile sizlere hizmet vermektedir.

İş Makinesi Örnekleri

Loder, finişher, greyder, vinç, beton mikseri, beton pompası, dozer, forklift, yol silindirleri, damperli kamyonlar ve bunlara benzer diğer iş makineleri firmamızda en çok kullandığımız iş makineleri örnekleridir. Bu iş makinelerini incelediğimizde amaçları, kullanım alanları, çalışma prensipleri, işlevleri bakımından değişiklik göstermektedir. 


Bu değişiklikler dünya çapında da iş makinesi üreten sektörün çeşitlenmesini ve büyümesini sağlamıştır. 

is-makinesi-05
is-makinesi-firmasi

İş Makinesi Konusunda Firmamız Ne Gibi Avantajlar Sağlamaktadır?

Öncelikle firmamız sizlere iş makinesi satın alacağınız zaman uygun fiyat garantisi ile yardımcı olmaktadır. Bunun dışında alacağınız iş makinesinin tüm özelliklerini eksiksiz anlatarak sorun yaşamamanız için gereken tüm özen gösterilmektedir. İş makinesi satın almanın yanı sıra firmamızdan iş makinesi kiralama konusunda da hizmet alabilirsiniz. 

HEMEN ULAŞIN
ŞİMDİ ARA