oyka-logoo
Bina Güçlendirmesi

Bina Güçlendirmesi

Oturduğumuz, başımızı soktuğumuz evler ne kadar güçlü olduğunu bilmemiz imkansızdır. Bir deprem karşısında evimizin nasıl tepki vereceğini bilemeyiz. Buna tam olarak cevap veremeyiz. Oturduğunuz binaların daha güvenilir bir yer olması için bina güçlendirmesiyaptırmanızı tavsiye edebiliriz. Bina güçlendirmesi herhangi bir sebep ile zarar görmüş bina temelleri, kolanların onarımı, duvar onarımı ile sağlanabilir.

Binalar yaşlarının verdiği yıpranma ile güçlenmeye ihtiyaç duyabilir. Yeni binalarda kullanılan eksik ve kalitesiz malzeme kullanımı da bina güçlendirmesi gerektirebilir. Deprem ya da çeşitli doğal afetlerden, olağan üstü nedenlerden kaynaklı hasar görmüş binalarda güçlendirme yapılmalıdır. Güçlendirme yapılan binalar sizin için daha güvenilir bir yer olacaktır.

Bina Güçlendirme Yöntemleri

✓ Mantolama veya gömlek geçirme

✓ Kanat ekleme

✓ Yeni ve eski betonlarda kaynaştırma

✓ Kolon mantolama

✓ Çelik mantolama

✓ Betonarme mantolama

✓ Epoksi enjeksiyonu

Bina Güçlendirme İçin Kullanılan Yöntemlerin Açıklaması

Mantolama veya gömlek geçirme; yapım hataları, detaylandırma, değişiklik yapma ya da depremden kaynaklı oluşan zorlamaları gizlemek için yapılan bir işlemdir. Kanat ekleme; kolonun iki yanına yeni kesitlerin eklenmesidir. Yeni ve eski betonlarda kaynaştırma; betonarmenin onarılması ya da genişletilmesi gerekiyor ise yeni dökülen ve ski dökülen betonun birleştirilmesi ile gerçekleştirilen işlemdir. Epoksi enjeksiyonu; betonda çatlakların kapatılması için güçlendirmede kullanılan epoksi esaslı çatlak enjeksiyonu reçinesidir. Bina güçlendirme ile ilgili her türlü hizmet firmamız tarafından verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ŞİMDİ ARA